Rychlé & co'to nejlepší sázka na rodinnou dovolenou? Pláž, kde má dvojité ponoření do moře a písku bezkonkurenční hodnotu jako bezplatná a dlouhotrvající zábava. Táhne se podél Floridy'Pobřeží Mexického zálivu je obzvláště vhodné pro rodiny s dětmi a je široké a měkké a plné mušlí, což je přírodní sběratelský materiál pro všechny věkové kategorie. Také surfování'je o něco klidnější a teplejší než v Atlantiku. Našli jsme čtyři ostrovní letoviska, která jdou o jedno lépe, a nabízejí vám most nebo plavbu lodí dále od civilizace a blíže k přírodě. Vy'Všimněte si, že hodiny tikají trochu pomaleji, protože kromě lapování vln to může být vše, co slyšíte. Zdá se, že se to na některých místech úplně zastavilo. Vítejte na dovolené od "Mami, tati, viděl jsi moje boty?"

CASA YBEL,
Ostrov Sanibel
Vzhledem k tomu, že se Casa Ybel stará o rodiny od roku 1978, zvládla nabídku aktivit všeho pod sluncem: nepřetržitě dostupné tenisové kurty, průzkumy mořského života s mořským biologem na palubě Slečna Paradise, kola, která se pohybují od 16 palců s tréninkovými koly až po šestistupňové s dětskými přívěsy, a každý kousek vybavení pro vodní sporty, o kterém jste mohli snít. Středisko má také 14 akrů pozemků ohraničených soukromým úsekem pláže na ostrově známém ostřelováním. Kde tedy byly moje děti? Samozřejmě marinování v chlorované vodě.

Jakmile jsem sledoval skluzavku ze skleněných vláken, která se táhla z rozhledny do hlubokého konce olympijského bazénu, vzdal jsem se. Ztráta jednoho'Koneckonců, děti na radostné výkřiky mají zůstat v rodinném letovisku. V Casa Ybel jsou hlavní body pro rodiče a děti odlišné, ale kompatibilní. Ubytování je zřetelně dobře vybavené, až po pěkný proutěný nábytek doplněný o vinobraní fotografie ostrovního života. „Chceš říct, že museli jít plavat ve všech těch šatech?“ mladí zalapali po dechu a oblékli si obleky s novým oceněním.

Dokonce i nejmenší apartmá s jednou ložnicí je celé podlaží s plně vybavenou kuchyní a verandou se západním stíněním, která je ideální pro koktejly při západu slunce a pro děti snadný přístup dovnitř a ven z automobilů. Osvobození bylo pro všechny schopné říci „Jdi do toho“ pokaždé, když byl požadavek na vrhnutí se do (navštěvovaného) bazénu, rozhodný luxus s dětmi, které jsou víc než pečeti.

Ostatní děti udržovaly dřez v Shell Shack zaneprázdněné, oplachovaly a identifikovaly poklady nashromážděné během plážového hřebenu od úsvitu do soumraku. Naše nejbližší setkání s bezchybnými vzorky přišlo po objednání snídaně v kavárně Sanibel Café na nákupním náměstí Tahitian Garden: sledování vynikajících mušlí uspořádaných do jídelních stolů se skleněnou deskou, které naříkaly naší relativní neznalosti epoch miocénu a pliocénu. Čekání na vafle se rychle zrychlilo.

My'Zjistili jsme, že jít na snídani je rychlý a skvělý start do dne, a my'Naučili jsme se interpretovat resort'dobře vybavené kuchyně jako znamení toho, že místních stravovacích možností je málo. Casa Ybel má však hodnou restauraci Thistle Lodge, která sídlí v mnohem zrekonstruované budově z přelomu století, která připomíná letovisko's halcyon dny jako Sanibel'první útěk na pláži. U kokosových krevet a koláčů z kamenných krabů v zálivu Gulf jsme si všimli i dalších párů - určitě i rodičů, protože u bezdětných párů bylo nepravděpodobné, že by byly přitahovány k večeři v rodinném letovisku - neobvykle přetrvávajícím nad jejich jídlem. Všichni jsme byli příjemci Muncha 'n' Filmový program, který osvobozuje rodiče tím, že zaměstnává děti popcornem a filmy, pizzou a hrami a více nealkoholických nápojů, než kolik uvidí ten náš za měsíc.

Casa Kids Camp se ukázal být pilířem dovolené, která stále vede naše děti o Casa Ybel. Všichni jsme trávili většinu času společně, ale když jsme s manželem chtěli na kolečkových bruslích nebo na kole dospělou rychlostí nebo potopit osamělé stopy v písku, vstoupil tábor. Z přímořského obchodu u bazénu, děti ( ve věku od 3 do 12 let) a poradci každé ráno odjíždějí na ještěrky, loví mrchožrouty a stále oblíbenější Beach Bash, pozastaví se na oběd a poté pokračují v krabových závodech a bingo.

Kemp'Flexibilita (zaregistrujete se přihlášením) umožňuje snadné změny v rutině. Jednoho dne se Ivy, osm, připojila ke svým novým přátelům, zatímco jsme vyrazili s pětiletým Colem na safari přes „Ding“ Darling National Wildlife Refuge. Vrhli jsme dobrý úsudek na vítr a nechali jsme Coleho projet parádním stylem v našem pronajatém kabrioletu, jak sedí na složeném vrcholu, jak jsme se valili velmi, velmi pomalu po trase dlouhé pět mil. Vrátili jsme se, abychom řekli Ivy o kormoránech a egretách, pelikánech a růžových spoonbills, které jsme viděli, a Cole brzy překonal'Vítězný vzdor zákonu: „Jel jsem v autě bez bezpečnostního pásu!“ Ivy se postavila proti opětovnému vytvoření synchronizovaného aktu, který dala dohromady její improvizovaná pětičlenná plavecká četa: skoky tužkou následované vajíčkem z rtu u bazénu, zakončené elegantními ponory. Zábava ne'Už nebudu lepší ani čistší než tohle.
CASA YBEL, 2255 W. Gulf Dr., Ostrov Sanibel; 800 / 276-4753 nebo 941 / 472-3145, fax 941 / 472-2109; zdvojnásobí z 220 $.

COLLIER INN & CHATY,
Ostrov Useppa
Kdybychom nikdy nevkročili na ostrov Useppa, byl by náš výlet tam stále spíše řvoucím než vlnotvorným úspěchem. Krátce poté, co jsme se odtáhli od Bocilla Marina a zamířili do Pine Island Sound, děti křičely: „Žraloku, žraloku! Viděli jsme žraloka!“ Ve skutečnosti jsme spatřili ploutev z levoboku, ale to bylo obloukové, ne krájející se vodou: uvítacím výborem jednoho z nich byl přátelský delfín s nosem. Náš Flipper nám dělal společnost téměř celou cestu do doku a vrátil se na návštěvu (nebo to byl jeho bratr?) Během našeho pobytu v Collier Inn.

Ačkoli 100 akrový ostrov funguje převážně jako klub, nedávno zrekonstruovaný hotel Collier Inn (bývalý domov floridského zemského magnáta Barrona Colliera) na přelomu století má sedm pokojů a apartmá pro nečleny. Poskytuje také přístup k soukromým domům, které nabízejí více nesourodé rodinné ubytování. Naše chata na šindel, jako většina na ostrově, který má pocit, jako by to bylo'Jeden velký přírodní tábor byl umělým spojením mezi akváriem a botanickou zahradou. Zezadu prošlá veranda se stala obrovským prosévačem pro směsici shromážděnou dětmi z písku těsně pod ní. Tři kroky za předními dveřmi se protínala naše malá promenáda s růžovou dlážděnou cestou, hlavní „silnicí“ se točila kolem ostrova.

Cesta dlouhá jen kilometr může snadno poskytnout celý den'Je to zábava, pokud jdete s zahradním klubem Useppa Island's botanickým průvodcem v ruce. Pro malý ostrov je rozsah flóry ohromující. Collier byl nejen vášnivým zahradníkem, ale také jeho přátelé a sousedé Thomas Edison a Henry Ford, kteří na svých cestách často sbírali vzácné rostliny a obdarovali je Collierem. Měli jsme průvodce po ruce, konzultovali jsme ho na cestě k bazénu nebo na tenisové kurty nebo na oblíbený rybářský otvor Snook Pond a četli jsme zábavná fakta, jak jsme šli: Bambus může za jeden den vyrůst až o nohu. Lehká, snadno vyřezávaná gumová limba byla kdysi preferovaným dřevem pro kolotočové koně. Kryštof Kolumbus se vrátil ke královně Isabelle s nákladem lodi, nikoli ze zlata, ale ze sisalového konopí, takže na něj zapůsobily vlastnosti vlákna.

Prostřednictvím bromélií a mangrovů džunglovského Useppa jsou vrstvy historie - pirátské, zvláště přitažlivé pro mladé představivosti. Cole se hlouběji rýpal v písku poté, co vyslechl příběhy (dosud) bezvýsledných pokusů o poklad na sousedních klíčích. Na ostrově'V malém muzeu, polní stanici pro Muzeum přírodní historie na Floridě, jsme se dozvěděli o putujících lidech Paleo, kteří před 10 000 lety okupovali Useppu, než byla pojmenována, dokonce dlouho předtím, než to byl ostrov. O sedm tisíc let později tam tábořili indiáni z Kaluzy a CIA v poslední době tento objekt využívala jako výcvikový tábor pro kubánské důstojníky, kteří se měli zúčastnit invaze do Zátoky prasat..

Indiáni, piráti, špioni & # x2014; Useppa má všechno, plus rybáři. Přestože jsou okolní vody pro lov tarponů legendární, naše děti jsou trochu mladé, aby si užívaly velkou hru. Místo toho jsme se usadili na oglingu vycpaných cen namontovaných v baru a na dimenzování úlovků a lapačů, mužů a žen, zmrazených na historických fotografiích, které visí po celém hostinci a muzeu. Snímky zachycují starou Floridu, jak čte a usrkává limonádu na stinných verandách, jak se ostřelování a procházky po pláži, jak klesá do vody z doku. Na Useppa je čas, který se zdánlivě ztratil, znovu nalezen.
COLLIER INN & CHATY, 8115 Main St., Bokeelia; 941 / 283-1061, fax 941 / 283-0290; zdvojnásobí z 225 $.

GASPARILLA INN & CHATY,
Ostrov Gasparilla
Tento hostinec je otevřen pouze od poloviny prosince do poloviny června, nabízí pouze americké tarify, přijímá pouze hotovost nebo šeky. U večeře (servírované od 7 do 21 hodin), ne dříve, ne později) se vyžaduje, aby se pánové během společenské sezóny objevili v bundě a kravatě; během sezóny tarponů (pokud se musíte zeptat…) bude stačit samotná bunda. Kdo říká, že pravidla mohou'Nebude to zábava? Milovali jsme Gasparillu.

Najít hostinec nebyl žádný problém, a to ani v noci: jeho hlavní třípodlažní budova z roku 1912 se sloupovým vstupním portikem je největší věcí na tomto písčině ostrova (dlouhý sedm kilometrů, široký okruh domů). Najít někoho doma však trvalo minutu nebo dvě. Do naší 21:00 příjezdu, zdálo se, že všichni šli do postele. Vzhledem k tomu, že večeře v hostinci byla ztracenou věcí, proběhli jsme přes několik bloků do Temptation, „Temp“ v islandspeak, pro čerstvé rybí tyčinky uprostřed historických nástěnných maleb.

Denní světlo odhalilo rozložení 20 chatek Gasparilla-land (kde je umístěna většina rodin), turnajové kroketové trávníky, golfové hřiště obklopující budovu matky a paletu věrnou konzervativní Floridě: kelly zelená a jasně žlutá. Jelikož jsme byli spíše nováčci než hosté čtvrté generace se stálými rezervacemi, naše „apartmá“ bylo v předměstském domě z bílých cihel za rohem místo jedné z typičtějších staromódních šindelů na druhé straně silnice.

Naštěstí stravovací plán zajistil, že náš čas uvnitř (když byl vzhůru) trávil většinou v samotném hostinci, kde se leskly mahagonové podlahy, věže stropů a veřejné místnosti ztělesňovaly rčení „Místo pro všechno a všechno na svém místě.“ Západní kartová místnost je místem pro můstek a vrhcáby a koktejly před večeří se míchají v baru s výhledem na pátou díru.

Z pamfletu „poznáváme nás“ na recepci jsme věděli, že čaj se podává každé odpoledne uprostřed shluků křesel s květinovým potahem a bílého proutí. Ale to'když jsme s největší pravděpodobností byli v hostinci's Beach and Tennis Club & # x2014; v bazénu čtyřlístku, na písku nebo v půjčovně kol. Naše pravidelná cesta mezi hostincem (na straně zátoky) a klubem (na straně zálivu) překročila další stezku: zpevněná sedmikilometrová cyklostezka podél cest, které kdysi přivedly na ostrov du Ponts a Vanderbilts v soukromých vlacích.

Dokonce i s jedním členem naší rodiny na tréninkových kolech jsme byli schopni jet celou cestu na jih k historickému majáku Boca Grande, podporovaný rovinatým terénem a vyhlídkou na krevety, které bychom mohli jíst pro dospělé, zmrzlina pro děti v neformální restauraci South Beach. Když jsme se vraceli na sever, zastavovali jsme se častěji: sledovat rybáka mezi rákosím nebo padat draka a vznášet se nad Zálivem; ochladit se ve stínu, který poskytuje Banyan Street'baldachýn stromů.

Po dlouhém dni venku není jasnější obraz než děti čerstvé z vany, oblečené v čistém bavlněném oděvu, sypané solí a pískem, i když ne slunce. Dejte je do jídelny s servírkami s bílou zástěrou, ke stolu s velkými látkovými ubrousky na kolenou a nabývají andělského aspektu. Ivy zdvořile požádala o více vody; Cole se soustředil na nůž na máslo a máslo, vytrvale konvertoval pat na šíření a klidně odmítal nabídky pomoci. Cestou z večeře se u našeho stolu zastavil starší pár. „Chtěli jsme jen pochválit vaše děti; jsou tak vychované.“ Na povel seděli Ivy a Cole na židlích vyšší. Stejně jako pedagog, který stanoví nové standardy, má Gasparilla určitá očekávání. Když se jim děti dostaly, cítí se dospělí a pyšní. Díky čemuž se rodiče cítí dobře, dospělí a pyšní. Pokud někdy byly naše děti opuštěny na pustém ostrově a poté zachráněny komodorem, víme, že'dělám dobře.
GASPARILLA INN & CHATY, 500 Palm Ave., Boca Grande; 941 / 964-2201, fax 941 / 964-2733; zdvojnásobí z 362 $.

PALM ISLAND RESORT, Rytířský ostrov
Vzhledem k několika dalším letům a trochu většímu pěstování vyroste Palm Island Resort do svého jména. Prozatím by byl vhodnější Long Beach Resort. Dvě míle měkkého písku vroubené ostrými závěsy mušlí definují západní okraj ostrova označeného z nějakého důvodu jako Rytíř na námořních mapách. Ty ne'Přišel sem za restauracemi nebo kulturou a tam'není ani mnoho stínu, kromě umělé odrůdy; přijdete strávit celý den, každý den, venku, spalováním kalorií a velmi se snažíte nespálit nic jiného.

Palm Island Resort je nabitý aktivitami, z toho 90 procent fyzickými. Po překročení Intracoastal Waterway při hodinovém startu na ostrov jsme se přihlásili a poté jsme vybavili kola v rekreační kanceláři Rum Bay. Vydali jsme se na kole, abychom našli náš nový dočasný domov, prostorné apartmá se dvěma ložnicemi a verandou se stíněním s výhledem na záliv. (Zavazadlo je dodáváno k vašim dveřím a tramvaj obíhá ostrov jednou za hodinu, aby byla méně energická.) S kovovými střechami, obklady z mořeného šedého dřeva a bílou obrubou se dvoupatrové budovy na chůdách vracejí k tradičním Floridská architektura, ačkoli žádná z nich není stará více než tucet let.

Jeli jsme na kole k tenisovým kurtům; do obchodu se smíšeným zbožím; do centra přírody, domovské základny pro programy, jako jsou prezentace (dobré), procházky v přírodě (lepší), a exkurze za želvami a vodopády (nejlepší). Většinou jsme ale jeli čistým vzrušením z tvrdého šlapání po písčité uličce, aniž bychom se museli starat o provoz, kromě divokých mladých jezdců a občas golfového vozíku. K našemu zklamání byli všichni rezervovaní v době, kdy jsme dorazili, ačkoli jemný tisk vyžadující licenci řidičů znamenal, že náš nezletilý pár mohl zažít jen krátké vzrušení očekávání.

Náš pobyt byl příliš rychlý na to, abychom se ponořili do dětského klubu Island (ve věku od 6 do 12 let), ačkoli nabídky byly působivé & # x2014; lovy na lov, výroba řemesel s mušlemi, soutěže z písku, děti' „Olympiáda“ & # x2014; a soudě podle počtu šťastných táborníků, úspěšná. Dospívajícím se doporučuje, aby byli pány svého vlastního vesmíru na kanoistických výletech, na basketbalovém hřišti a v bazénu.

Když veškerá aktivita vedla k varu, jednoduše jsme se ponořili do vody v Perském zálivu nebo do jednoho z pěti bazénů, kolem nichž jsou budovy seskupeny. Bazény obklopují nízké mřížové ploty a přístup na pláž je po promenádách, které přeskakují vrcholky jemných dun, takže bylo bezpečné děti uvolnit. Na rozdíl od ostatních letovisek, která jsme navštívili, nabízí Palm Island prostor pro toulání a prostředí, ve kterém to děti mohou dělat samostatně. A jak každý rodič ví, svoboda od starostí je to nejlepší vybavení.
PALM ISLAND RESORT, 7092 Placida Rd., Cape Haze; 800 / 824-5412 nebo 941 / 697-4800, fax 941 / 697-0696; zdvojnásobí od 299 $ na dvě noci (minimální délka pobytu na dvě noci).